Final Bachelor’s Degree Projects

Treballs de Fi de Grau del curs 2019-2020 (octubre)

Post publicat el
  • Del 26 al 29 d’octubre
  • Obert al públic

El Grau de Disseny finalitza amb la presentació dels Treballs de Fi de Grau (TFG) per part dels i les estudiants de cada una de les mencions que es realitzen a EINA: Disseny Gràfic, Disseny d’Espais, Disseny de Producte, Creació Visual i Cultura del Disseny.

26 d’octubre

Disseny d’Espais

Presencial: EINA (Aula 8)
Comissió avaluadora: Anna Alcubierre, Anna Bach, Albert Crispi

  • 16.00h - Bruna Vila / Més d’una jornada · Instal·lació escenogràfica en una antiga fàbrica tèxtil

 

Disseny de Producte

Presencial: EINA (Aula 7)
Comissió avaluadora: Jordi Esteve, Javier Nieto, Enric Pericas

  • 15.30h - Luis Gimeno / CakeChair

 

Cultura del Disseny

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Judit Colomer, Jo Milne, Octavi Rofes

  • 15.00h - Queralt Anglada Pelàez / La imatge-record

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Jo Milne, Cristina Morales, Octavi Rofes

  • 16.00h - Sara Montaner Perea / Tragaluz
  • 17.00h - Ester Álvarez Jiménez / Ahora te vas a empapar…
  • 18.00h - Marian Koraichi / Al-adkar
  • 19.00h - Pia Callís Wortham / Seeds of Aracne

 

27 d’octubre

Cultura del Disseny

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Víctor García Tur, Octavi Rofes, Francesc Sòria

  • 15.00h - Teresa Roig Borrell / Heartbreak

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Anna Majó, Octavi Rofes, Francesc Sòria

  • 16.00h - Berner Maynés Moreno / Col·lapse
  • 17.00h - Maria Subirana Bolibar / Habitar la ciutat
  • 18.00h - Núria Artigas Sucarrats / 84 maneres de dir les coses
  • 19.00h - Aina Facchi Oliva / Individu, matèria i entorn

 

28 d’octubre

Creació visual

Online
Comissió avaluadora: Elena Bartomeu, Artur Muñoz, Màrius Zorrilla

  • 10.00h - Melissa Jonker / La multimodalitat com a canal d’expressió de la direcció d’art.

Online
Comissió avaluadora: Elena Bartomeu, Claudio Molina, Artur Muñoz

  • 11.30h - Noelia Aparicio / Música i imatge · Creació de la identitat gràfica de Fusion Inbassion

 

Cultura del Disseny

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Judit Colomer , Anna Dot, Octavi Rofes

  • 15.00h - Laia Navarro Ferrer / Més enllà de veure

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Manuel Cirauqui, Judit Colomer, Octavi Rofes

  • 16.00h - Idoia Costa Díez / Artefactes de la casa expandida

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Manuel Cirauqui, Anna Dot, Octavi Rofes

  • 17.00h - Marta Pardina Busquets / X-peranto

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Manuel Cirauqui, Oriol Fontdevila, Octavi Rofes

  • 18.00h - José Nerín Coronas / general arrangement of objects
  • 19.00h - Anna Andorrà Gómez / De todos, en general

 

29 d’octubre

Cultura del Disseny

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Tània Costa, Claudia Ginesio, Octavi Rofes

  • 13.00h - Sílvia Clotet Vidal / Re-localitzar

Presencial: Espai SIMON Poble Nou
Comissió avaluadora: Elena Bartomeu, Oriol Fontdevila, Octavi Rofes

  • 16.00h - Marta Vilafañez Maraña / William Blake
  • 17.00h - Edurne Marco García / fíate en qué está pasando aquí